A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Центр позашкільної освіти "Оберіг"
Боярської міської ради Київської області

Психологія стресу: боротися не можна полишити

Дата: 27.11.2024 11:21
Кількість переглядів: 13

Зазнаючи стресу, організм змушений виділяти максимум енергії та спрямовувати її до органів, від яких залежить порятунок. Одні процеси пришвидшуються за рахунок інших. Разом з тим, для людини небезпечний не сам стрес, а неправильний вихід із нього (наприклад, алкоголь, заїдання, агресивні вчинки, відсторонення від близьких).
Науковці виділяють такі найважливіші тресові фактори, як страх, гнів і біль, високе фізичне та розумове навантаження, нестача сну, почуття провини, втрата контролю, соціальна ізоляція, голод, злидні. У дітей сильний стрес також викликає відсутність фізичного контакту та уваги з боку дорослого. Варто враховувати, що стрес вагітної жінки передається плоду.
Цікаво, що страх старості характерний лише для культур, орієнтованих на успіх. Насправді літні люди часто щасливіші за молодих - їх підтримує досвід і знання.
Найкраще справляються зі стресом працюючі, відповідальні люди, які мають багато друзів і близьких, захоплюються фізичними вправами та мають хобі.

Впоратися зі стресом допомагають:
Помірні їжа та питво;
Дихальна гімнастика (наприклад, вправа “Балансуюче дихання «6-3-6-3»: Підніміть кінчик язика до піднебіння і закрийте очі. Закрийте ліву ніздрю середнім пальцем правої руки і вдихніть через праву ніздрю протягом шести секунд. Затримайте подих на три секунди. Видохніть через ліву ніздрю протягом шести секунд. Затримайте подих на три секунди. Змініть руки та повторіть: це один цикл. Зробіть 5-7 циклів. Повторіть весь комплекс в обід та ввечері. Це допоможе заспокоїти розумта відчути внутрішній баланс);
Посильне фізичне навантаження;
Хобі, читання, мріяння;
Одноразово виявлена екологічним чином агресія (наприклад, порвати папір, побити подушку, потупати ногами);
Ласка, втіха, соціальна підтримка.

Правильна стратегія боротьби зі стресом - максимальна гнучкість. Розпізнайте стреси та активно боріться з фізичними стрес-факторами. Але не перетворюйте боротьбу зі стресом на самоціль, інакше ця боротьба сама перетвориться на стрес.

За книгою Роберта Сапольскі “Why Zebras Don't Get Ulcers”.

Підготувала практичний психолог ЦПО “Оберіг” Юлія Любшина

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень