Територіальний етап обласного фестивалю хореографії «Fresh Dance»
Інструктивно-методичні рекомендації
щодо проведення територіального етапу обласного фестивалю хореографії
«Fresh Dance»
Загальні положення
Територіальний етап обласного фестиваль хореографії «Fresh Dance» проводиться у рамках івент-кластера «ART-покоління Київщини» (далі – Фестиваль).
Організатори територіального етапу– Управління освіти, Центр позашкільної освіти «Оберіг» Боярської міської територіальної громади.
Метою заходу є виявлення й підтримки юних талантів та обдарувань, сприяння розвитку дитячого та юнацького хореографічного мистецтва.
Фестиваль проводиться за змішаною формою у три етапи:
I етап – територіальний. Проводиться в територіальних громадах місцевими органами управління освітою за змішаною формою. До участі у І турі допускається необмежена кількість виконавців. Термін проведення – 01-31 жовтня 2023 року.
ІІ етап – обласний (відбірковий). Проводиться за дистанційною формою.
У ньому беруть участь переможці І (територіального) етапу Фестивалю: не більше шести виконавців від територіальної громади. Хореографічний колектив вважається одним конкурсантом. Термін проведення – з 01 по 20 листопада 2023 року.
ІІІ етап – фінальний. Відбудеться офлайн. Фіналістами стають переможці обласного (відбіркового) етапу за рішенням членів журі. Терміни проведення фіналу – 20 листопада – 03 грудня 2023 року. Місце проведення буде повідомлено додатково.
Умови участі у заході
У Фестивалі беруть участь хореографічні колективи закладів освіти Київської області у номінаціях:
«Класичний і демікласичний танець»;
«Народний танець»;
«Народна стилізація» (народний танець у інтерпретації сучасних стилів);
«Сучасний танець різних напрямів»;
«Бальний танець»;
«Дитячий танець» (сюжетно-ігровий танець для дітей 1-ї вікової категорії).
Учасники виступають за наступними категоріями:
І категорія – від 7 до 9 років.
ІІ категорія – від 10 до 13 років.
ІІІ категорія – від 14 до 17 років.
ІV категорія – різновікова.
До участі у Фестивалі допускаються дитячі хореографічні колективи, діяльність яких у закладі освіти не менше 3-ох років.
ІІ етап – обласний (відбірковий)
За підсумками територіального етапу оргкомітет подає на розгляд журі ІІ обласного (відбірковго) етапу Фестивалю відеозаписи колективів-переможців. Один колектив виконує одну хореографічну постановку тривалістю до 5 хвилин в обраній віковій категорії і номінації.
Репертуар повинен відповідати віковим особливостям учасників, рівню фізичного розвитку і хореографічній підготовці, бути доступними для їхнього сприйняття. Кількість учасників хореографічного колективу не обмежується.
Вимоги до відеозапису:
відео може бути зроблено, як на сцені концертного залу, так і в репетиційній залі (обов’язково в костюмах відповідно до номеру);
відеозапис повинен бути відзнятий у жовтні 2023 року;
хореографічна композиція повинна бути записана від початку і до кінця виконання (без елементів монтажу і нарізки кадрів);
відеофайл повинен містити тільки один танцювальний номер;
у колективі має бути чітко видно всіх учасників групи;
допускається аматорський формат зйомки при дотриманні всіх технічних вимог;
файл необхідно перейменувати наступним чином: колектив-номінація-назва композиції (наприклад, Веселка_Бальна_хореографія_Вальс). Завантажити відеозапис виступу в належній якості на YouTube.
Для участі у II обласному (відбірковому) етапі необхідно до 31 жовтня 2023 року зареєструватися за наступними посиланням: https://forms.gle/Hhha8FMf8Bbk8cgWA .
ІІІ етап – фінальний
Кількість учасників ІІІ (фінального) етапу визначається членами журі ІІ обласного (відбіркового) етапу Фестивалю та буде повідомлено оргкомітетом відбіркового етапу Фестивалю до 20 листопада 2023 року.
Журі та критерії оцінювання виступів
Журі Фестивалю формується із провідних спеціалістів освіти, культури, балетмейстерів, фахівців з відповідних жанрів хореографічного мистецтва.
Виступи учасників Фестивалю оцінюються за такими критеріями:
художній рівень постановки, драматургія та режисура танцю, відповідність музики й хореографії;
чистота виконання, чіткість малюнка, технічна майстерність;
виразність, емоційність, динаміка виконання та атмосфера танцю;
автентична відповідність хореографічної лексики, костюму, сценографії;
сценічна культура;
оригінальність сценічного твору;
цілісне художнє враження.
Визначення на нагородження переможців
Після перегляду відео виступів учасників обласного (відбіркового) етапу Фестивалю члени журі виставляють оцінки, які підбиваються у загальний протокол. За рішенням журі обираються колективи, які братимуть участь у фінальному етапів Фестивалю (офлайн формат).
Після виступів учасників фінального етапу Фестивалю члени журі також виставляють оцінки, які підбиваються у загальний протокол. Журі визначає лауреатів І, ІІ, ІІІ ступенів у кожній номінації та віковій категорії, а також залишає за собою право вручення Гран-прі. Рішення журі остаточне і перегляду не підлягає.
Учасники та лауреати Фестивалю нагороджуються дипломами Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини.
Підсумки Фестивалю висвітлюються на офіційних сайтах департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» та у соціальних мережах (Instagram, Facebook).